Wielki włoski talent jednak w Milanie?

Dobrze zorientowany na rynku transferowym włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio informuje, że Milan włącza się do walki o pomocnika Brescii – Sandro Tonaliego.

Chociaż najwięcej w kontekście 20-latka mówiło się o Juventusie i Interze, to jak podaje Di Marzio, teraz wyżej wymienione kluby będą miały w tym wyścigu nowego konkurenta.

Wobec nieuchronnego przejęcia drużyny przez Ralfa Rangnicka w czerwonej części Mediolanu już planują kolejny sezon. Niemiec będzie jednocześnie trenerem i dyrektorem sportowym. Ma dysponować budżetem w wysokości 75 milionów euro. Nie jest to jakaś niebotyczna kwota, ale nie przeszkadza to mediolańczykom w snuciu ambitnych planów na przyszłość. Na szczycie ich listy życzeń ma znajdować się właśnie Tonali.

Rangnick bardzo pozytywnie zapatruje się na transfer młodego Włocha, z którego chciałby uczynić centralną postać środka pola swojej ekipy. Wydaje się, że w obliczu tego wszystkiego możemy być w letnim okienku transferowym świadkami wielkich derbów Italii, stoczonych na rynku transferowym między trzema hegemonami włoskiego futbolu. Jak do tej pory najbardziej zdecydowane kroki w kierunku pozyskania pomocnika mieli poczynić „Nerazzurri”. „Stara Dama” z kolei jest w gotowości i czeka na odpowiedni moment by ruszyć po utalentowanego zawodnika, ale samego zainteresowanego ma też kusić oferta „Il Diavolo”.

Tonali jest wielką nadzieją wszystkich kibiców na Półwyspie Apenińskim. Wielu ekspertów wskazuje na duże podobieństwo młodziana w sposobie gry oraz poruszania się na boisku do słynnego Andrei Pirlo, który tak na marginesie również zaczynał swoją karierę w Brescii. Fani liczą również na to, że w perspektywie kilku najbliższych lat Sandro stanie się liderem „Squadra Azzurra”. Takim, jakim przed laty był właśnie Pirlo.

Urodzony w Lodi piłkarz zagrał w tym sezonie w 28 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. Zdobył w nich jednego gola i zanotował sześć asyst. W reprezentacji, jak na razie, wystąpił trzy razy. Portal Transfermarkt wycenia go obecnie na 31,5 milionów euro.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o