Niespodziewany transfer „Dumy Katalonii”?

Według informacji „Diario Sport” Barcelona rozważa sprowadzenie Edinsona Cavaniego. Napastnik PSG ma być dla „Blaugrany” alternatywą w przypadku niepowodzenia operacji kupna innego latynoamerykańskiego snajpera – Lautaro Martíneza.

Jest to na pewno zaskakująca wieść. O ile o transferze snajpera Interu na Camp Nou mówiło się głośno już od kilku miesięcy, o tyle o Urugwajczyku nie wspominał nikt. Niektóre katalońskie gazety (choć umówmy się – o bardzo niskim stopniu wiarygodności) ogłaszały już nawet podpisanie kontraktu i dogadanie wszystkich szczegółów między zainteresowanymi stronami. Lautaro jawił się włodarzom 26-krotnych mistrzów Hiszpanii jako naturalny następca Luisa Suáreza. Dodatkowo, atutem Barçy miała być obecność w zespole Leo Messiego, czyli wielkiego idola swojego rodaka grającego na San Siro. Tymczasem wygląda na to, że wobec kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa i impasu w negocjacjach z Włochami, o realizację tej transakcji może być Katalończykom niezwykle trudno. W takiej sytuacji postanowili oni rozejrzeć się za innymi możliwościami.

Lautaro Martínez – transferowe marzenie Barcelony

I właśnie tak mieli wpaść na koncepcję zakontraktowania 33-latka. Paris Saint-Germain przed dwoma tygodniami oficjalnie poinformowało o nieprzedłużaniu umów Cavaniego i Thiago Silvy. Tę sytuację miało wykorzystać Atlético Madryt. Donoszono już nawet o rzekomym zawarciu porozumienia między Urugwajczykiem a madryckim klubem. Teraz do gry o jego podpis wkroczyć ma jednak „Azulgrana”. Jeśli Barcelonie nie uda się zapewnić sobie usług Martíneza, mają ruszyć właśnie po Cavaniego. Na ich głowie byłyby zatem wyłącznie negocjacje z samym zawodnikiem w sprawie długości kontraktu oraz wysokości gaży. W obliczu problemów finansowych Barcelony wydaje się to być dosyć nęcącym posunięciem, zarówno pod względem ekonomicznym, jak i, a może nawet przede wszystkim, tym sportowym.

Cavani w barwach PSG

Edinson Cavani dołączył do paryskiej ekipy latem 2013 roku za kwotę 64,5 mln euro. Wcześniej był piłkarzem Napoli. Przez siedem lat gry w stolicy Francji wystąpił w 301 spotkaniach, w których strzelił 200 goli i zaliczył 43 asysty. Od 1 lipca będzie wolnym zawodnikiem.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o