Newcastle ruszy po Bale’a?

„MARCA” podaje, iż Gareth Bale jest jednym z głównych celów transferowych nowych właścicieli Newcastle United.

Gdyby Walijczyk zdecydował się na przenosiny na St James’ Park, zostałby twarzą i liderem ambitnego projektu sportowego, którym z ławki trenerskiej miałby pokierować Mauricio Pochettino, o czym w zeszłym tygodniu donosiło Sky Sports. Co więcej, w czerwcu zeszłego roku w umowie 30-latka wygasł zapis uprawniający Tottenham do pierwokupu gracza w przypadku zgłoszenia się po niego innego klubu z Premier League, w związku z czym znacznie ułatwiłoby to „Srokom” ewentualne negocjacje.

Oczywiście Real Madryt pozytywnie zapatruje się na taką operację. „Los Blancos” już w minionym letnim oknie transferowym zależało na pozbyciu się Bale’a, ale ten ostatecznie pozostał w Madrycie, gdzie dostał kolejną, ostatnią już szansę udowodnienia swojej wartości i przydatności dla drużyny. Bardzo kiepska, a wręcz fatalna postawa w tym sezonie strzelca goli w finałach Ligi Mistrzów z 2014 i 2018 roku, tylko utwierdziła Florentino Péreza i Zinédine’a Zidane’a w przekonaniu, że należy się z nim pożegnać. Teraz na horyzoncie pojawia się zatem Newcastle ze swoimi mocarstwowymi planami i wielkimi pieniędzmi prosto z Arabii Saudyjskiej.

Pytanie tylko co na to sam „Książę Walii”, który, jak powszechnie wiadomo, niezwykle upodobał sobie madryckie życie i chyba przede wszystkim – podmadryckie pola golfowe…

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o