Valencia i Silva – Zaawansowane rozmowy

Podczas trwającej pandemii koronawirusa David Silva rozpoczął rozmowy z Valencią w sprawie powrotu do swojego dawnego klubu.

ESPN informuje, że doświadczony Hiszpan poinformował mistrzów Premier League o chęci opuszczenia Manchesteru dnia 30 czerwca, kiedy wygaśnie jego kontakt.

Hiszpański klub jest zdeterminowany i dołoży wszelkich starań, aby po 10 latach do La Liga powrócił 34-latek. Z pewnością negocjacje pomiędzy obiema stronami utrudnia obecna sytuacja na świecie wynikająca z obecności COVID-19.

W ostatnim czasie FIFA zasugerowała, że kontrakty zawodników, które wygasną 30 czerwca powinny został przedłużone, aż do zakończenia wstrzymanego sezonu. Szefowie Premier League mają pewne obawy, co do zaleceń wydanych przez FIFA.

Valencia aktualnie zajmuje siódmą lokatę w La Liga. Działacze zespołu są skłonni zaproponować doświadczonemu pomocnikowi trzyletni kontrakt. Warto nadmienić, że David Silva w barwach Manchesteru City rozegrał ponad 400 spotkań. W swoim dorobku ma:

  • Mistrzostwo Premier League
  • FA Cup x2
  • League Cup x5

Działacze Manchesteru City chcą, aby Hiszpan pozostał w klubie do zakończenia sezonu, gdyż „Obywatele” mają ogromną szansę na zwycięstwo w tegorocznej odsłonie Champions League.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o