Marcelo dołączy do Ronaldo?

Włoski dziennik „La Stampa” informuje, iż zainteresowanie Juventusu osobą Marcelo nie słabnie. Mistrzowie Italii chcą zaoferować Brazylijczykowi 4-letni kontrakt.

Nie ulega wątpliwości, że Marcelo nie jest już tym samym zawodnikiem co jeszcze dwa sezony temu. Próba odbudowania formy lewego obrońcy podjęta przez Zinédine’a Zidane’a po jego powrocie przed rokiem zakończyła się raczej fiaskiem. Świadczy o tym chociażby fakt utraty miejsca w podstawowej „jedenastce” na rzecz Ferlanda Mendy’ego. Mimo wszystko „Juve” cały czas ma chrapkę na pozyskanie ofensywnie usposobionego defensora. Niebagatelny wpływ na ewentualne przenosiny gracza Realu Madryt do stolicy Piemontu ma mieć Cristiano Ronaldo – jeden z najbliższych przyjaciół Brazylijczyka, z którym cały czas utrzymuje stały kontakt. Portugalczyk znów chciałby, tak jak w barwach „Los Blancos”, dzielić szatnię oraz lewą flankę boiska z 58-krotnym reprezentantem „Canarinhos”.

Według „La Stampy” do pierwszych negocjacji pomiędzy klubem a zawodnikiem miało dojść już kilka tygodni temu, ale ostatecznie przeszkodził w tym wybuch pandemii koronawirusa. „Królewscy” mają nie stawać Marcelo na przeszkodzie, przede wszystkim ze względu na jego zasługi dla ekipy z Estadio Santiago Bernabéu, i pozwolić mu odejść. „Stara Dama” podobno jest skłonna zaproponować 31-latkowi aż 4-letni kontrakt.

Marcelo wystąpił w aż 505 spotkaniach w koszulce „Los Merengues”. Zdobył w nich 37 goli i zanotował 96 asyst. Portal Transfermarkt obecnie wycenia Brazylijczyka na okrągłe 20 milionów euro.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o