Kapitan reprezentacji Niemiec zagra dla Chelsea?

Wiele wskazuje na to, że Manuel Neuer nie podpisze nowej umowy z Bayernem Monachium. Jak podaje niemiecki dziennik „Bild” w związku z zaistniałą sytuacją latem możemy być świadkami transferu doświadczonego bramkarza.

Kością niezgody między klubem a zawodnikiem jest wygasający w 2021 roku kontrakt. 34-latek oczekuje 3-letniej propozycji, natomiast Bawarczycy widzą możliwość zawarcia wyłącznie 2-letniego porozumienia. Dodatkowo 92-krotny reprezentant Niemiec ma być niezadowolony z pozyskania przez „Die Roten” Alexandera Nübela z Schalke, który w dłuższej perspektywie ma zostać jego naturalnym następcą.

Być może nie można tu jeszcze mówić o konflikcie, ale tarcia między Neuerem a Bayernem mają być na tyle poważne, iż poddaje się w dosyć sporą wątpliwość możliwość dojścia do jakiegokolwiek porozumienia zainteresowanych stron w tym temacie. Jeśli faktycznie prolongowanie umowy nie będzie miało miejsce, 29-krotni triumfatorzy Bundesligi mają nie mieć oporów przed sprzedażą swojego golkipera. Według doniesień „Bilda” sprowadzenie Niemca rozważa londyńska Chelsea. „The Blues” cały czas rozglądają się za klasowym bramkarzem, który zastąpiłby na Stamford Bridge ich niespełnioną nadzieję – 25-letniego Kepę Arrizabalagę.

Manuel Neuer występuje w Bayernie nieprzerwanie od 2011 roku, kiedy to za kwotę 30 milionów euro przeniósł się na Allianz Arena z Schalke 04. W ciągu dziewięciu sezonów zagrał w 373 spotkaniach w monachijskiej drużynie. Kapitulował 266 razy, a w 191 starciach zachowywał czyste konto. Warto podkreślić, że właśnie dzisiaj – 27 marca – Neuer obchodzi swoje 34. urodziny.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o