Wyjątkowy konkurs dla reprezentanta Niemiec

Dzisiejszy konkurs dla jednego z podopiecznych Stefana Horngachera był wyjątkowy. Mowa tu o niemieckim skoczku Karlu Geigerze. Dwudziestosiedmioletni skoczek z Oberstdorfu wygrał konkurs zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata. Dzisiejsze zawody w Lahti były tysięcznymi w historii Pucharu Świata. Reprezentant Niemiec wygrał z przewagą 5,9 punktu nad Stefanem Kraftem z Austrii, Po dłuższej przerwie na podium stanął również Michael Hayböck.

Najlepszym z Biało-Czerwonych okazał się Piotr Żyła. Zawodnik z Cieszyna po pierwszej serii konkursowej zajmował 9. pozycję. Dzięki bardzo dobremu skokowi w serii finałowej przesunął się na szóste miejsce. Jedenaste miejsce na skoczni Salpausselca zajął Dawid Kubacki, który awansował o dwie pozycje w stosunku do pierwszej serii. O skoku z pierwszej serii nasz trzykrotny z pewnością chciałby zapomnieć jak najszybciej. Skok na odległość 114 metrów dał skoczkowi z Zębu dopiero 24. pozycję. W drugiej serii Kamil Stoch osiągnął 126,5 metra i awansował na dwunastą lokatę, Pozostali Polacy nie awansowali do drugiej serii konkursowej, najbliżej tego był Jakub Wolny, który zajął 32. miejsce. Aleksander Zniszczoł zajął 50. miejsce, Paweł Wąsek był pięćdziesiąty piąty, a Klemens Murańka zajął 58. miejsce.

Teraz przed najlepszymi skoczkami Świata czeka cykl Raw Air. Zawody rozpoczną się już w piątek 6 marca od prologu, czyli kwalifikacji do konkursu indywidualnego w Oslo. Michal Doleżal ogłosił, skład reprezentacji Polski na Raw Air. W zawodach wystąpi siedmiu Biało-Czerwonych Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Maciej Kot, Klemens Murańka oraz Aleksander Zniszczoł. Poniżej przedstawiamy Wam terminarz turnieju.