Dwa rekordy w siatkarskiej PlusLidze

W piątek w Suwałkach odbył się mecz siatkówki pomiędzy Czarnymi Radom a gospodarzami spotkania – MKS-em Ślepsk Malow. Mecz wygrali goście z Radomia pokonując rywali 3:1 (25:23, 44:42, 22:25, 25:21). Drugi set przeszedł do historii PlusLigi ze względu na czas jego trwania oraz wynik, którym zakończyła się ta partia. Siatkarze obu drużyn w drugiej partii spędzili na boisku aż 59 minut.

W rekordowym secie gospodarze mieli sześć możliwości na zakończenie tej części pojedynku. Polskie przysłowie mówi: „do trzech razy sztuka”, podopieczni Roberta Prygla mogli to sparafrazować na „do dwunastu razy sztuka”. Dopiero dwunasta piłka setowa dla Cerradu Czarnych Radom okazała się być ostatnią w tym secie.

Poprzedni rekordowy set trwał o 4 minuty mniej niż partia spotkania w Suwałkach. Wówczas rywalizowały ze sobą drużyny z Bydgoszczy i Szczecina. Było to 02.02.2018 r. w ramach 19. kolejki PlusLigi. Seta wówczas wygrał Espadon Szczecin, który wygrał 42:40. Był to wówczas bardzo ważny set dla podopiecznych Michała Gogola, którzy doprowadzili do tie-breaka. Zwycięstwo w tym meczu odniósł zespół Łuczniczki Bydgoszcz.

Wracając do wczorajszego spotkania, dzięki zwycięstwu zespół Roberta Prygla przeskoczyli drużynę z Suwałk i zajmuje obecnie 6. miejsce. Zajmowana pozycja przez zawodników z Radomia gwarantuje udział w play-offach. Poniżej przedstawiam Wam tabelę PlusLigi.