Król Artur z nowym kontraktem?

Artur Boruc po wielu miesiącach walki o podstawową jedenastkę, w końcu wywalczył miejsce w podstawowym składzie „The Cherries” i prezentuje się przyzwoicie. Z Anglii płyną wiadomości, że klub najprawdopodobniej przedłuży z Polakiem umowę.Wszystko wskazuje na to, że AFC Bournemouth wkrótce zaproponuje 39-letniemu Borucowi nowy kontrakt, który ma obowiązywać rok. Obecna umowa doświadczonego bramkarza kończy się 30 czerwca bieżącego roku. Eddie Howe potwierdził informacje z angielskich mediów, że Borucowi zostanie zaproponowany nowy kontrakt. 

Polak do klubu trafił w 2015 roku, występował regularnie, lecz sytuacja zmieniła się w 2017 roku, gdy Bournemouth pozyskało Asmira Begovicia z The Blues. Artur Boruc pogodził się z rolą rezerwowego, cały czas ciężko trenując, aby w razie potrzeby wejść na plac gry. 

W zeszłym sezonie Polak wystąpił jedynie w sześciu pucharowych meczach. Podobnie było w bieżącym sezonie do momentu, gdy Bośniak zaczął popełniać błędy. W końcu 41-letni szkoleniowiec „The Cherries” stracił cierpliwość do Begovicia i w styczniowym meczu przeciwko West Hamowi United postawił na Polaka.

Doświadczony bramkarz z Siedlec nie zawiódł oczekiwań trenera. Od tego spotkania zagrał jeszcze w 11 spotkaniach, opuszczając zaledwie dwie kolejki, gdy szanse otrzymał 62-krotny reprezentant Bośni i Harcegowiny. Asmir Begović nie imponował formą, a klub doznał dwóch porażek, dlatego do bramki wrócił Boruc.

Eddie Howe o Polaku powiedział:

Byłem pod jego wielkim wrażeniem. Trenował naprawdę ciężko. W tym wieku nie jest łatwo nie grać przez długi czas, a następnie nagle wejść do gry. On jednak miał wiele znakomitych interwencji”. 

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o