Kolejne ŚLEDZTWO UEFA w sprawie Milanu!

Kwestia poprzedniej kary dla AC Milan nie została jeszcze wyjaśniona, a UEFA wszczęła już kolejne śledztwo przeciwko klubowi. Tym razem  chodzi o złamanie finansowych przepisów.W środę przedstawiciele Europejskiej Federacji wydali oświadczenie, że Rossoneri w sezonach 2015/2016, 2016/2017 oraz 2017/2018 nie spełnili reguł finansowego fair play. We wspomnianych sezonach klub miał nie przestrzegać progu rentowności i nie dysponował zrównoważonym budżetem.

Całą sprawą zajmie się teraz komisja kontroli UEFA, która zadecyduje o ewentualnych karach dla klubu z Mediolanu. Jednocześnie przedstawiciele europejskiej federacji podkreślili, że trwające śledztwo nie ma nic wspólnego z poprzednią sprawą prowadzoną przeciwko Włochom.

Za poprzednie przekroczenie finansowych przepisów zespół z Mediolanu został wykluczony z europejskich pucharów. Rossoneri odwołali się do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu, który uznał karę za zbyt surową. W grudniu 2018 roku UEFA ustosunkowała się do wyroku i zmieniono karę 18-krotnemu mistrzowi Włoch odebrano im 12 milionów euro premii za udział w Lidze Europy.

Również  nakazano klubowi ograniczenie liczby zawodników w zespole do lat 21. UEFA zagroziła klubowi, że wykluczy ich z europejskich pucharów, jeśli AC Milan nie osiągnie równowagi finansowej do 2021 roku. Tę decyzję Włosi również zaskarżyli do Trybunału Arbitrażowego w Lozanie. Klub 2 lata temu został przejęty przez amerykański fundusz Elliott od poprzednich właścicieli z Chin. Nowi właściciele starają się obniżyć koszty i być może uda im się osiągnąć porozumienie z komisją kontroli UEFA, by nie otrzymywać kolejnych kar.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o