Protest siatkarzy z Michałem KUBIAKIEM na czele!

Według informacji, które można przeczytać w „La Gazzetta Dello Sport” grupa najlepszych siatkarzy świata chce porozmawiać z FIVB na temat dużej liczby spotkań międzynarodowych.Światowa federacja siatkówki obiecała, że rozważy pomysły zgłoszone przez sportowców. Włoska gazeta wyliczyła, że najlepsi siatkarze z Italii rozegrali w roku 2018 od 80 do 90 spotkań, co wyraźnie odbiło się na jakości ich gry w klubie oraz stanie zdrowia. W tym roku siatkarze będą jeszcze bardziej obciążeni niż w 2018 roku, ponieważ do puli imprez dochodzą kwalifikacje olimpijskie i Puchar Świata.

Pod listem do federacji podpisali się między innymi:
1. Michał Kubiak,
2. Iwan Zaytsev,
3. Simone Giannelli,
4. Bruno Rezende,
5. Georg Grozer,
6. Mir Saeid Marouflakrani,
7. Dmitrij Muserski,
8. Micah Christenson,
9. Benjamin Toniutti,
10. Kevin Tillie.

Nieformalne stowarzyszenie siatkarzy wymogło na FIVB spotkanie w Bolonii, które odbyło się w piątek 22 marca. Stronę federacji reprezentowało kilku działaczy, między innymi Giba, przewodniczący Komisji Zawodników FIVB. Przedstawicielami zawodników byli: Zajcew, Rezende, Christenson i Tillie. Wspierał ich Diego Mosna, Massimo Righi i Samuele Papi.

Lobby zawodników dzieliło się z działaczami FIVB swoimi doświadczeniami z licznych podróży w ramach Ligi Narodów i podkreślało, jak zbyt duża spotkań przekłada się na problemy zdrowotne w trakcie sezonu klubowym. Działacze światowej federacji mieli wysłuchać argumentów i zaproponować siatkarzom kolejne spotkanie, które ma odbyć się w Lozannie podczas kwietniowego zgromadzenia najwyższych władz FIVB przed startem Ligi Narodów.

Fot. Katarzyna M. Kozłowska

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o