Trener Milanu chwali Polaków z Serie A

Polacy w Serie A zdobywają coraz więcej uznania. Kilku z nich pełni ważne role w swoich klubach, co nie przechodzi bez echa.

Trener Milanu Gennaro Gattuso pochwalił wszystkich Polaków oraz polską szkołę.  Polacy są coraz bardziej cenieni we Włoszech. Nie tylko za wysokie umiejętności, ale również za charakter.

Gennaro Gattuso przyzwyczaił, że odkąd Krzysztof Piątek trafił do klubu z Mediolanu, to wypowiada się o nim w samych superlatywach. Tym razem Włoch skomplementował wszystkich Polaków występujących w Serie A. Na konferencji prasowej przed meczem Chievo – AC Milan dziennikarze zapytali Gattuso o polską szkołę napastników, a ten odpowiedział:

Polska szkoła, to nie tylko szkoła napastników. W ostatnich latach bardzo się rozwinęła. W Serie A gra kilkunastu Polaków. Oni nigdy nie narzekają, żyją piłką i mają wysoką kulturę pracy. Podoba mi się ich podejście do sportu. Niewiele mówią, dużo pracują i są zdyscyplinowani.

Spośród wszystkich obcokrajowców we Włoszech Polacy są jednymi z najważniejszych, ponieważ łącznie strzelili aż 46 bramek. Lepszym dorobkiem mogą pochwalić się jedynie Argentyńczycy.

Największy udział w bramkach Polaków ma Krzysztof Piątek, który jest obecnie wizytówką Polski w Serie A. Ma on 18 goli i w klasyfikacji strzelców wyprzedzają go jedynie Fabio Quagliarella z Sampdorii i Cristiano Ronaldo z Juventusu. W obecnych rozgrywkach włoskiej ekstraklasy radzi sobie Arkadiusz Milik, który ma na swoim koncie 14 goli. Z kolei Wojciech Szczęsny jest obecnie pewnym punktem Juventusu Turyn.

Bramki Polaków w Serie A (na dzień 08.03.2019):
1. Krzysztof Piątek – 18,

2. Arkadisz Milik – 14,
3. Mariusz Stępiński – 6,
4. Piotr Zieliński – 4,
5. Karol Linetty – 2,
6. Łukasz Teodorczyk – 1,
6. Dawid Kownacki – 1.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o