Polak pokonał byłego mistrza świata!

Adam Stefanów sprawił miłą niespodziankę fanom Snookera w Polsce.  W eliminacjach do turnieju China Open 24-letni Polak pokonał byłego mistrza świata – Shauna Murphy’ego.

36-letni brytyjczyk był zdecydowanym faworytem pojedynku z Polakiem. Tym bardziej, że pokonał go niedawno w ramach turnieju Welsh Open. Jednak tym razem to nasz rodak okazał się lepszy i sensacyjnie pokonał reprezentanta Wielkiej Brytanii.
Adam Stefanów wygrał 6:4 i zagra w I rundzie China Open. Jego rywalem będzie Anglik Andrew Higginson. Młody snookerzysta na jednym z portali społecznościowym napisał:

Ostatnie miesiące były cięższe niż ciężkie… Były chwile zwątpienia, ale nagroda za ciężka pracę jest bezcenna. Pokonałem byłego Mistrza Świata Shauna Murphiego (obecnie nr 11 w rankingu) w jednym z największych turniejów w sezonie i zakwalifikowałem się do fazy telewizyjnej China Open w Pekinie! Dziękuje wszystkim za wiarę i wsparcie”.

Shaun „The Magican” Murphy to mistrz świata z 2005 roku oraz dwukrotny wicemistrz z roku 2009 i 2015. Jest jednym z najlepszych zawodników w historii światowego snookera. Turniej China Open rozpocznie się 1 kwietnia.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o