Kolejny klub rezygnuje z walki o Rabiota

„Sport.es” informuje, że pozyskanie Adriena Rabiot przestało być priorytetem Dumy Katalonii. Wcześniej na taki sam ruch zdecydował się Bayern Monachium. 

Przypomnijmy, iż mistrzowie Niemiec bardzo poważnie rozważali zimowy transfer Adriena Rabiota. Po długich analizach ostatecznie Bawarczycy zrezygnowali ze starań o Francuza. Na przeszkodzie stanęły wysokie koszty pozyskania pomocnika . Teraz do tego grona dołączyła FC Barcelona, która walczyła o pomocnika od wielu miesięcy. Hiszpański klub nie zamierzał płacić za piłkarza żadnych pieniędzy. Chciał związać się z Rabiotem dopiero od 1 lipca, gdy oficjalnie stanie się wolnym zawodnikiem. W zamian Blaugrana oferowała mu wysoką premię za podpisanie umowy.

„Sport.es” podaje powód, dlaczego FC Barcelona zrezygnowała z walki o piłkarza:

Barcelonie nie poszło o finanse. Chodzi o zachowanie piłkarza, który także utrzymuje kontakty z włoskimi i angielskimi klubami”.

Mistrzowie Hiszpanii chcieli kupić piłkarza latem 2018 roku, jednak Paryżanie odrzucili ofertę w wysokości 40 mln euro. Według „Mundo Deportivo”, 23-letni piłkarz chciałby zarabiać 10 mln euro rocznie plus liczył na 15 mln euro premii za podpisanie umowy. Być może Rabiot zagra w Manchesterze City, który obserwuje go od kilku miesięcy.

Póki co Rabiot ma zakaz gry dla pierwszego zespołu PSG. 23-latek odmówił przedłużenia wygasającego w czerwcu kontraktu, dlatego został odsunięty od pierwszego zespołu przez dyrektora sportowego – Antero Henrique.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o