Nantes ukarane za oddanie hołdu Emiliano Sali!

Komisja Ligue 1 nałożyła na klub Waldemara Kity dwie finansowe kary w związku z zachowaniem fanów, którzy odpalali race. W ten sposób fani chcieli złożyć hołd Emiliano Sali.Pierwsza grzywna dotyczy spotkania przeciwko AS Saint-Étienne, które odbyło się 30 stycznia. Było to pierwsze spotkanie Nantes na własnym stadionie po zaginięciu samolotu z argentyńskim piłkarzem na pokładzie. Kibice rozłożyli gigantyczny baner, wokół którego odpalono race. Za ten incydent klub musi zapłacić 16 tys. euro. 

To nie koniec kar finansowych dla drużyny prowadzonej przez Vahida Halilhodžića. Zespół został ukarany 4,5 tys. za użycie pirotechniki i rzucanie obiektów na murawę w spotkaniu z Nimes. Mecz odbył się 10 lutego, tuż po znalezieniu ciała Sali we wraku awionetki na dnie kanału La Manche. 

Emiliano Sala wystąpił w 133 meczach i zdobył 48 bramek w barwach Kanarków. W styczniu za 15 milionów funtów trafił do Cardiff City, ale w nowym zespole nie zdążył odbyć nawet jednego treningu. Obecnie kluby starają się dojść do porozumienia w sprawie zapłaty za piłkarza.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o