Kolejny podkoszowy w Toruniu

Transfer Polskiego środkowego do drużyny Twardych Pierników Toruń został oficjalnie potwierdzony. Do drużyny prowadzonej przez Dejana Mihevca dołączył kolejny podkoszowy – Damian Kulig. 31-letni podkoszowy sezon zaczynał w tureckim zespole Istanbul BBSK, ale w styczniu rozwiązał umowę. W 21 meczach w barwach tureckiego zespołu notował średnio 12 punktów i 4.9 zbiórki. Zawodnik ostatnie spotkanie w polskiej lidze rozegrał w barwach PGE Turowa Zgorzelec w sezonie 2014/15. Następnie przeniósł się do Turcji. 

Damian Kulig na konferencji prasowej powiedział:
„Na pewno fakt, że mieszkam w Toruniu i moja rodzina czuje się tu dobrze miało duże znaczenie. Polski Cukier cieszy opinią wiarygodnego i transparentnego klubu, rozmawiałem z wieloma zawodnikami i wszyscy to miejsce polecali. Oferta była bardzo konkretna, drużyna walczy o najwyższe cele i szybko doszliśmy do porozumienia”.

Zawodnik z Piotrkowa Trybunalskiego będzie 5 zawodnikiem w Toruniu na pozycji środkowego. W zespole Dejana Mihevca na pozycji Damiana Kuliga jest duża konkurencja. W Toruńskiej drużynie grają Aaron Cel, Krzysztof Sulima, Przemysław Karnowski, Cheikh Mbodj.

W naszej redakcji rozmawialiśmy czy Damian Kulig, będzie wzmocnieniem zespołu z Torunia. Poniżej przedstawiamy Wam nasze opinię na wspomniany temat.

Michał: Doświadczenie zdobyte za granicą na pewno zaprocentuje. W naszej lidze również ograny, więc nie będzie miał problemów z aklimatyzacją. Na pewno transfer na plus.

Igor: Moim zdaniem to będzie jeden z lepszych transferowów ostatnich lat. Ma wszystko by grać na pozycji 4/5.  Zawodnik słynie ze skuteczności rzutów za 3. Nie chcę sobie wyobrazić co będzie robił z Celem. Cały czas liczyłem, że wybierze Włocławek. 


Paweł: Uważam, że doświadczenie, które zdobył grając w Polsce i za granicą może przynieść wiele dobrego zespołowi z Torunia. 

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o