Czy Eden Hazard opuści w końcu Chelsea?

Nie jest tajemnicą, że coraz ciaśniej Belg czuje się w londyńskim klubie. Po ponad sześciu latach spędzonych na Stamford Bridge być może to jest idealny moment, aby opuścić klub i osiągnąć coś więcej w swojej karierze.

Eden Hazard liczy sobie już 27 wiosen. Wkracza więc w wiek idealny dla piłkarza [27-33 to wg wielu ekspertów najlepszy okres w karierze piłkarza przyp. red.]. Być może zdecyduje się na opuszczenie Chelsea, która nie daje mu tak dużego komfortu w zdobywaniu kolejnych trofeów. Podczas swojego 6-letniego pobytu w Londynie, Hazard sięgnął tylko po 5 trofeów. Nie jest to na pewno zadowalająca liczba biorąc po uwagę umiejętności i ambicje Belga.

Dzięki swoim świetnym występom podczas mistrzostw świata w Rosji, o Hazarda zaczynają pytać coraz to poważniejsze piłkarskie firmy, z Realem Madryt na czele. O tym, że 27-latek może dołączyć do Realu mówi i pisze się od dawna, jednak teraz ta transakcja naprawdę może się powieść. Głównym czynnikiem takiego ruchu ze strony „Królewskich” jest fakt, że z klubu najprawdopodobniej odejdzie Cristiano Ronaldo, który do końca tygodnia ma zostać ogłoszony nowym graczem Juventusu. O tym pisaliśmy tutaj

Pieniądze z transferu Ronaldo można by spożytkować z głową. Hazard mógłby zostać idealnym następcą dla Ronaldo, jednak według hiszpańskich mediów jest on dopiero „planem C„. Przed nim w zestawieniu następców CR7 są Neymar i Kylian Mbappe, o których nawet pojawiły się informacje, że Real złożył oferty za obydwu zawodników. Te plotki okazały się w ogólnym rozrachunku nieprawdziwe. Wątpliwe jest jednak, aby PSG pozbyło się swoich największych gwiazd i to zaledwie po jednym sezonie, w którym reprezentowali barwy mistrzów Francji.

Pojawia się pytanie, kiedy, jeśli nie teraz? To idealny moment, aby Hazard wypłynął na szerokie, hiszpańskie wody. Zasmakował iberyjskiej kuchni i zmierzył się z najlepszymi piłkarzami, którzy reprezentują barwy klubów z Primera Division. Kwota, jaką musiałby wydać Real Madryt na pewno jest zabójczo wysoka, ale na pewno możliwa do zrealizowania. Te mistrzostwa świata pokazują, że Hazard to nie jest byle grajek. To już doświadczony, pełen świadomości swoich poczynań i decyzji gracz, który jest w stanie pociągnąć zespół w trudnym momencie i być jego liderem. Madryt stoi przed nim otworem i bramy są już lekko uchylone.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o